Web Sitesi Sahipleri İçin SEO Tavsiyesi

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) alanı, tüm dünyada etkinlikle dolup taşıyor. Pek çok iş adamı, işlerini çevrimiçi hale getirmelerine yardımcı olması nedeniyle SEO‘ya giriyor.

SEO, web sitelerini arama motoru kullanıcıları için görünür hale getirerek iş insanlarına yardımcı olur. SEO, sitenin arama motorlarındaki konumunu artırarak, yüksek sayfa sıralamasına giden yolu açar. Bu, bir sitenin potansiyel müşteriler tarafından fark edilmesini kolaylaştırır ve daha fazla satış sağlar.

İyi bir SEO stratejisi, web sitenizin arama sonuçlarının en üstünde görünmesini sağlar.

SEO, SERP’lerde bir web sitesine veya bir sayfaya gelen ziyaretçi sayısını artırmayı amaçlar. SEO, ücretli veya doğrudan trafik yerine ücretsiz ziyaretçileri hedefler. Bazı etik sorunlar nedeniyle arama motorları tarafından yasaklanan siteler listesinde yer almamanızı sağlar. SEO teknikleri, sayfalarınızda söylediklerinizin doğru ve alakalı olduğundan emin olmak için kullanılır.

Google SEO ve Yahoo SEO, Hindistan’da faaliyet gösteren en önde gelen SEO firmalarından ikisidir. Google SEO, esas olarak Google, MSN, Yahoo gibi büyük arama motorları için web sitelerini optimize etmeyi hedefler. SEO Hindistan, aşağıdakileri içeren yüksek kaliteli hizmetler sunar:

Google SEO, Google ve Yahoo, MSN, AOL gibi diğer büyük arama motorları için web sitelerini optimize etme konusunda uzmanlaşmıştır. Google SEO yöntemi, organik büyüme için beyaz şapka tekniklerini kullanır ve kademeli olarak güven sinyalleri oluşturur. Beyaz şapka tekniği, bir siteyi optimize ederken SEO firması tarafından hiçbir robot veya doğal olmayan insan müdahalesi yapılmamasını sağlamak içindir. Organik arama sonuçları, insanların aradığı şeydir ve güven sinyalleri doğal olarak oluşturulmalıdır ve organik SEO’nun konusu budur.

Arama motoru optimizasyonunun bir takım alt konuları vardır. Konular, kullanıcı amacı, SERP’ler, içerik ihtiyaçları, sayfa sıralaması, web sitesi düzeni, web sitesi yapısı ve çok daha fazlasını içerir. Kullanıcı amacı, sitenin hedef kitlesinin ne olduğunu tanımlar ve bu, içerik ihtiyaçlarını belirler. İçerik ihtiyaçları, başlık etiketindeki, meta açıklamadaki ve diğer HTML kodlamasındaki anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini ifade eder.

Google SEO, anahtar kelimelerin başlıkta, gövdede, Alt metinde ve ayrıca Meta etiketinde ve diğer HTML kodlamalarında kullanılmasını sağlar.

SEO’dan istediğinizi elde etmenin başka bir yolu daha var,

buna kullanıcı deneyimini geliştirmeye yardımcı olan bir Google girişimi olan Google Local denir. Google Local, başlı başına bir SEO firması değildir, ancak SERP’lerde yerel sonuçların iyileştirilmesine yardımcı olabilir. Temelde Google Rehber işletme profilini iyileştirmeye yardımcı olabilecek bir uygulamadır.

Google’ın pagerank algoritması, bir sitenin sıralamasına karar veren şeydir. Google pagerank’in tam olarak ne olduğunu merak ediyorsanız, işte uzun bir açıklama. Google, yalnızca çok kaliteli trafik alan sitelere bağlantılar ve trafik sağlar. SEO ancak bu kadarını yapabilir. Basitçe söylemek gerekirse, sıralama ne kadar yüksek olursa, site o kadar fazla ziyaretçi alır ve bir satışa veya bir reklama tıklamaya o kadar fazla dönüşür.

Peki, tüm bunların SEO ve yerel SEO ile ne ilgisi var?

Google, kullanıcı amacına çok bağlı olduğundan, kendi parametrelerine uymayan hiçbir site yeterince üst sıralarda yer almaz. Ancak web sitenizi bulunabilecek daha iyi bir yer haline getirmek için üzerinize düşeni yapmak istiyorsanız, meta etiketlerinizin, anahtar kelimelerinizin, URL’nizin, başlıklarınızın ve diğerlerinin hepsinde o Google suyunun bulunduğundan emin olmanız gerekir. Ve elbette, sıralamanızı yükseltmek için iyi anahtar kelimeler ve optimizasyon teknikleri kullanın.

Next
Sosyal Medya Danışmanları Ne Yapar ?