WebYazılım

iyi bir yazılım, şarap gibi zaman alır.

Web Yazılım Nedir ?

Ne İşe Yarar? 

Neden Kullanılır?

FTC Medya ile web yazılımda yeniliklerle dolu bir siteye hazır olmalısınız. Yenilik web dünyasında önemlidir. Yenilikleri takip etmeyen ve güncellenmeyen bir tasarımda kalmak sizi rakiplerinizin gerisine atar. FTC Medya sizin yerinize yenilikleri takip eder ve bu doğrultuda bir tasarım oluşturur.

Bu sayede müşterileriniz siteye girdiğinde göze daha hoş gelen bir tasarımla karşılaşırlar. Bu da hem sizin kalitenizi hem de seçilebilir olduğunuzu müşteriye yansıtmış olur. Web Yazılım’da önemli olan ilk kriter siteye giren her kişinin gözüne hoş gelmesi ve tasarım sayesinde sitede kalmaktan keyif almasıdır.

Web Yazılım Çeşitleri Nelerdir?

  1. HTML: Kullanımı en kolay olan web yazılımıdır. Bir sitenin temel yapısını oluşturan olmazsa olmaz bir dildir. Kullandığımız tarayıcılar yazılımda yer alan kodları derler ve bizim görebileceğimiz şekilde ekrana yansıtır.  Web Yazılım ‘da yer alan diğer dillerin yapı taşı olarak ta bilinir. Diğer diller html kullanılarak hazırlanmıştır.
  2. .Net, ASP, PHP, Java Script, Flash: Tüm bu yazılım dilleri HTML yazılımı ile hazırlanmış web sayfalarına farklı özellikle katmak için ortaya çıkmıştır. Web sitede kullanılan banner, header, footer gibi alanlar bu yazılım dilleri sayesinde oluşturulur. Her sayfa için ayrı ayrı header kodu yazmak yerine sadece bir defa yazılır ve diğer sayfalarda kod yardımıyla çağrılır. Bunun avantajı ise sitede yer kaplamaması ve kodlanan yazılımların daha hızlı çalışmasıdır.  Örneğin, E-Ticaret sitesi php tabanlı bir yazılımdır.

Web Yazılım Nerelerde Kullanılır?

Web yazılımın, sitenizde istediğiniz her alanda kullanılabilecek bir yazılımdır. Admin paneli, kullanıcı paneli gibi sayfalarda kullanılabilir. Bunun yanı sıra kullanıcıların siteye resim gibi eklemeler yapmasını istemek istiyorsanız da web yazılımı kullanmanız gerekmektedir. Web yazılım’ın nerede nasıl kullanılacağı konusunda endişe yaşıyorsanız FTC Medya  ile iletişime geçebilir ve destek isteyebilirsiniz.