Animasyon

Küçük bütçelerler büyük prodüksiyonlarda yerinizi alın.

PROJELERİNİZİ ANLATMANIN EN KOLAY YOLU

Animasyon’da hareketler tek tek çizilir ve zaman çizelgesinde sıralanarak oluşturulur. Genellikle bir saniye 24 kareden oluşur. Hazırlanan animasyona bağlı olarak bir saniyesinde en fazla 24 fps ve en az iki çizim olabilir. Ne türde bir animasyon istediğinizi FTC Medya ekibine ulaştırabilir ve koltuğunuza yaslanarak sonucu beklemeye başlayabilirsiniz. FTC Medya ekibi kısa sürede isteğinize uygun animasyonu yaparak size ulaştıracak.

Animasyon sanatçıları, her şeyi bir araya getirmek için, her bir sahnenin nasıl yapılacağını gösteren talimatları içeren bir pozlama sayfası kullanırlar.  Pozlama sayfası 5 bölüme ayrılır::

  • Aksiyonlar ve zamanlama
  • Diyaloglar ve müzik
  • Animasyon katmanları
  • Arka planlar
  • Bakış açısı

2D ANİMASYONLAR VE BEYİN ARASINDAKİ İLİŞKİ

Araştırmalar göstermiştir ki, ses ve görüntü bir arada olunca, tek başına olmasına oranla, izleyen kişinin algısı %75 daha fazla olmaktadır. Bunun anlamı şudur, mesajınızı en iyi şekilde ulaştırmanın en etkili yolu videodur. Bakalım 2D animasyon videoları insan beynini nasıl etkiliyor?

1) Basit içerikler satışınızı arttırır.

İnsan hafızası tek seferde tek bir bilgiyi işleyebilir. Basit ve açık tanıtım videoları mesajınızı iletmede daha başarılıdır. Beyin bu süreçte bilginin çok az kısmına odaklanabilir ve bilgiyi özümser. Dolayısıyla vermek istediğiniz mesaj daha akılda kalıcı olur.

2) Hafızada kalıcılığı daha fazladır.

İnsanların ön bilgileri ve tecrübeye dayalı eski bilgileri sayesinde videolar hafızaya konumlanır. Tanıtım animasyon videoları, izleyicinin eski deneyim ve bilgisine dayanan benzetmelere yani metaforlara dayanmaktadır. Kalıcılığı bu şekilde daha fazla olur.

3) Video + Ses = Kalıcılık

Video ve ses bir arada olduğunda, insan beyninde kolay kolay unutulmayan iyi bir izlenim bırakır. Araştırmalar göstermiştir ki, ses ve görsel öğeler bir arada verildiğinde, anlatılan şey %75 oranda daha rahat hatırlanmaktadır.

Artık günümüzde hedef kitleyle kuvvetli bağlar kurabilmek için en çok tercih edilen alanlardan biri 2D animasyon videolar! Siz de bu fırsatı değerlendirmek için ilk adımı atın!

FTC Medya