WebTasarım

iyi bir web tasarımı tasarımcının karakteriyle değil, içeriğin karakteriyle ilgilidir

Web Tasarım Nedir

Sitenize ilk girildiğinde göze hoş gelen bir Web Tasarım ile karşılaşılırsa ne olur? FTC Medya bu sorunun cevabını öğrenmenize yardımcı oluyor. Göze hoş gelen bir tema, müşterinin sitede daha fazla vakit geçirmesine olanak sağlıyor.

Web Tasarım ‘da renklerin uyumu, logonun konumlanması, içeriklerin ve görsellerin doğru yerde kullanılması gibi birçok alana dikkat edilir. Arka plan rengi/resmi ile içerik rengi ve yazı stili uyuşmazsa kullanıcı sitenizden hemen çıkacaktır.

FTC Medya

Bunların Hepsini FTC Medya Sizin Yerinize Yapıyor

FTC Medya bütün bu işleri sizin yerinize planlıyor ve uygulamaya koyuyor. Uzman kadromuz Tasarım dünyasını yakından takip etmekte. Son çıkan yenilikleri, güncellemeleri sizin adınıza web sitenize uyguluyor ve harika bir tasarım ortaya çıkarıyor. FTC Medya ,Web Tasarım ‘da sizi yalnız bırakmıyor.

WEB TASARIMIN ÖNEMLİ ALANLARI

  • Düzen: Web sitesinde kullanılacak görsellerin ve içeriklerin gözü yormayacak şekilde olması gerekir. Kullanıcı, aradığı bilgiye vakit kaybetmeden ulaşmalı. Bu sayede kullanıcının sitemizde kalma süresini uzatmış oluruz.
  • Renk: Renklerin birbiriyle ve içeriklerle uyumlu olması gerekmektedir. Renk seçimi, isteğe bağlı olmamalı ve kurumsal kimliği yansıtmalıdır.
  • Grafik: Sitemizin açılış hızını oldukça etkileyen grafik seçiminde ince çalışılması gerekir. Yüksek boyutlu görseller veya videolar sitemizi kötü yönde etkiler.
  • Yazı Tipi: Arka plan rengine veya görseline uygun olmayan renk ve font seçimi okuyucunun siteden çıkmasına neden olur.
  • İçerik: Bir tasarımın en can alıcı noktası. Web Sitenizde girdiğiniz içerikler hem yazı tipi açısından uygun olmalı, hem rengi uyumlu olmalı, hem de aranan cevabı direkt olarak vermesi. Bunun yanında seo uyumlu olmalı.